Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. TARAFLAR

1.1. Satıcı:

Firma Adı: Elf İlaç Sağlık Ürünleri Tic. San. Ltd. Şti.

Adres: Murat Çeşme, Oluşum sok No. 6/1, 34734 Büyükçekmece/İstanbul

Telefon: 0212 643 16 37 – 0533 244 27 37

E-posta: info@elfilac.com

Vergi Numarası: 3311852674

1.2. Alıcı:

Adı Soyadı: [ALICI ADI SOYADI]

Adres: [ALICI ADRESİ]

Telefon: [ALICI TELEFON NUMARASI]

E-posta: [ALICI E-POSTA ADRESİ]

2. KONU

Bu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın Satıcı’nın internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER

Ürün/ürünlerin cinsi, miktarı, marka/modeli, adedi, satış bedeli, ödeme şekli ve teslimata ilişkin tüm bilgiler, Alıcı tarafından elektronik ortamda ve aşağıda yer alan sipariş formunda belirtilmiştir. Sözleşme konusu ürün/ürünler, Alıcı tarafından işbu sözleşmenin eki olan fatura/irsaliye ile birlikte teslim alınacaktır.

4. TESLİMAT

Ürün/ürünler, Alıcı’nın sipariş formunda belirttiği teslimat adresine en kısa sürede ve Alıcı’nın seçmiş olduğu kargo şirketi ile gönderilecektir. Teslimat süresi, Alıcı’nın bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Ancak, bu süre genellikle 7 iş günüdür.

5. ÖDEME

Alıcı, ürün/ürünlerin satış bedelini, sipariş formunda belirttiği ödeme yöntemi ile ödeyecektir. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra ürün/ürünlerin teslimatı gerçekleştirilecektir.

6. CAYMA HAKKI VE İADE KOŞULLARI

Alıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince, sözleşme konusu ürün/ürünleri teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkını kullanmak isteyen Alıcı, bu süre içerisinde Satıcı’ya yazılı olarak bildirimde bulunmalı ve ürün/ürünleri satın aldığı şekilde ve kullanılmamış, hasar görmemiş, tam ve eksiksiz bir şekilde iade etmelidir.

7. YÜKÜMLÜLÜKLERİN YERİNE GETİRİLMEMESİ

Taraflardan herhangi birinin işbu sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerini zamanında ve/veya eksiksiz yerine getirmemesi durumunda, bu durum sözleşmenin feshi ve tazminat taleplerini doğurabilir.

8. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu sözleşmeden kaynaklanacak uyuşmazlıkların çözümünde Türk Mahkemeleri yetkilidir.

9. YÜRÜRLÜK

İşbu sözleşme, Alıcı’nın sipariş formunda belirtmiş olduğu tarih itibariyle yürürlüğe girer.

X
Add to cart